Home » Uncategorized » Do lesa s lesníkem

Do lesa s lesníkem

Ve čtvrtek 3.října se naše 4. a 5. ročníky zúčastnily  programu  „Do lesa s lesníkem – Králova stolice“.  Ráno nás odvezl autobus do lesa na Královu stolici, kde už čekaly děti z okolních škol. Po slavnostním nástupu nás rozdělili do šesti skupin a my se pustili do plnění úkolů na různých stanovištích.
Na naší první zastávce jsme se dozvěděli, proč a jak se kácí les, jaký má tato činnost význam a viděli jsme přepravu pokácených stromů pomocí tažného koně.
Druhé stanoviště seznámilo děti, jak se pěstuje les a za pomoci odborníka si i vyzkoušely stromečky zasadit.
Na třetím stanovišti děti vyrobily dřevěný domeček pro hmyz (ten si pak každá škola pak odvezla na školní zahrady) a dozvěděly se o důležitosti vody pro les a lesa pro vodu.
Na dalším změřily výšku a šířku stromů, naučily se spočítat jejich stáří a seznámily se s lesnickými mapami a jejich použitím.  
V dalším se dozvěděly o výchově mladých porostů a redukci počtu dřevin v lese.
Na posledním stanovišti se děti učily poznávat některé druhy zvěře podle hlasů.
Na závěr si vyslechly o práci myslivců, seznámily se se dvěma mysliveckými pejsky a na úplný závěr si prohlédli dva živé dravce a seznámily se s prací sokolníků. Ačkoliv nám počasí moc nepřálo, tak celé dopoledne rychle uběhlo a ani se nám z lesa nechtělo.
Moc se nám to líbilo.


Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *